H-BC High School releases Honor Rolls

H-BC High School

Honor Roll

 

Semester 1

A Honor Roll

Seniors: Brandon Gray, Grace Holthaus, Amber Mace, Angela Martinyuk, Olivia Richards, Dylon Taubert, Paige Tilstra, Jacob Wingert.

Juniors: Grace Bundesen, Sidney Fick, Seth Glidewell, Mary-Frances Ladd, Garrett Raymon, Josie Scholten, Bailey Swan, Levi VandenBosch.

 Sophomores: Josie Bartels, Whitney Elbers, Aleigha Glidewell, Larinda Kellenberger, Larissa Kruid, Kailey Rozeboom.

Freshmen: Annie Bos, Thomas Dysthe, Calvin Erickson, Hannah Fick, Abby Knobloch, Allison LaRock, Taryn Rauk, Lauren Tatge, Jacey Vanden Hoek, Austin Wilhelmi.

Eighth Grade: Taylor Durst, Troy Durst, Kenadie Fick, Leeanna Gaugler, Ethan Kruger, Danette Leenderts, Samantha Moser, Tara Paulsen, Liam Raymon, Tess Van Maanen, Mackenzie Voss.

Seventh Grade: Carter Abels, Devon Dysthe, Jenifer Martinyuk, Brayden Metzger, Cody Moser, Leif Tollefson, Joshua Wiersema.

 

Semester 1

B Honor Roll

Seniors: Trevor Dolphin, Megan Gehrke, Halle Hoekstra, Dawson Leenderts, Courtney Page, Matthew Swenson, Orvil Swenson, Dustin Teune, Dylan Tieszen, Makayla Wilhelmi, Avery  Wysong.

Juniors: Amber Bos, Oana Ela Hagen, Luke LaRock, Wyatt Westrum, Preston Wilhelmi.

Sophomores: Joslyn Birger, Eve Burgers, Sadie Fuerstenberg, Easton Harnack, Jo-Hannah Ladd, Jax Wysong.

Freshmen: Tyson Bork, Chase Bosch, Jessup Dunn, Erika Dysthe, Ethan Gray, Ashlee Kelderman, Kathleen Kiers, Emilee Kodet, Abbigail Olson, Jacob Sheppard, Brandon Taubert, Gavin Wysong, Zander Wysong.

Eighth Grade: Austin Allen, Oliver Deelstra, Sean Elbers, Weston Kellenberger, Drew Leenderts, Daniel Martinyuk, Dallas Page, Max Scholten, Aliyah Stoltenberg, Conner Vande Voort.

Seventh Grade: Luke Fuerstenberg, Tyrae Goodface, Alexander Harris, Ellynor Klosterbuer, Britton McKenzie, Elisha Taubert, Sophia VanSurksum.

H-BC High School

Honor Roll

 

Quarter 2

A Honor Roll

Seniors: Amber Mace, Angela Martinyuk, Olivia Richards, Dylon Taubert, Paige Tilstra, Jacob Wingert.

Juniors: Grace Bundesen, Seth Glidewell, Mary-Frances Ladd, Luke LaRock, Garrett Raymon, Josie Scholten, Bailey Swan.

 Sophomores: Josie Bartels, Whitney Elbers, Aleigha Glidewell, Larinda Kellenberger, Kailey Rozeboom.

Freshmen: Thomas Dysthe, Calvin Erickson, Hannah Fick, Abby Knobloch, Allison LaRock, Taryn Rauk, Lauren Tatge, Jacey Vanden Hoek, Austin Wilhelmi.

Eighth Grade: Taylor Durst, Kenadie Fick, Leeanna Gaugler, Danette Leenderts, Samantha Moser, Tara Paulsen, Liam Raymon, Tess Van Maanen, Mackenzie Voss.

Seventh Grade: Carter Abels, Devon Dysthe, Jenifer Martinyuk, Brayden Metzger, Cody Moser, Leif Tollefson, Joshua Wiersema.

 

Quarter 2

B Honor Roll

Seniors: Trevor Dolphin, Megan Gehrke, Brandon Gray, Halle Hoekstra, Grace Holthaus, Dawson Leenderts, Courtney Page, Matthew Swenson, Orvil Swenson, Dustin Teune, Dylan Tieszen, Avery  Wysong.

Juniors: Amber Bos, Sidney Fick, Oana Ela Hagen, Tyler Jess, Wyatt Westrum, Preston Wilhelmi.

Sophomores: Joslyn Birger, Eve Burgers, Sadie Fuerstenberg, Easton Harnack, Larissa Kruid, Jo-Hannah Ladd, Jax Wysong.

Freshmen: Tyson Bork, Annie Bos, Chase Bosch, Erika Dysthe, Ethan Gray, Ashlee Kelderman, Kathleen Kiers, Tony Knobloch, Emilee Kodet, Abbigail Olson, Jacob Sheppard, Brandon Taubert, Gavin Wysong, Zander Wysong.

Eighth Grade: Austin Allen, Oliver Deelstra, Troy Durst, Sean Elbers, Weston Kellenberger, Ethan Kruger, Drew Leenderts, Daniel Martinyuk, Dallas Page, Aliyah Stoltenberg, Conner Vande Voort.

Seventh Grade: Luke Fuerstenberg, Tyrae Goodface, Alexander Harris, Ellynor Klosterbuer, Britton McKenzie, Elisha Taubert. Sophia VanSurksum.

 

Comment Here