H-BC releases fourth quarter, semester honor rolls

H-BC High School

Honor Roll

 

Quarter 4

A Honor Roll

Seniors: Tessa Klarenbeek, Trevor Paulsen, Thea Richards.

Juniors: Alyssa Allen, Riley Boese, Isaiah Vis.

Sophomores: Trenton Bass, Grace Holthaus, Angela Martinyuk, Olivia Richards, Kourtney Rozeboom, Paige Tilstra, Jacob Wingert.

Freshmen: Caitlyn Allen, Grace Bundesen, Sidney Fick, Seth Glidewell, Nicholas Kiers, Garrett Raymon, Josie Scholten, Bailey Swan.

Eighth Grade: Josie Bartels, Whitney Elbers, Aleigha Glidewell, Easton Harnack, Larinda Kellenberger, Larissa Kruid, Kailey Rozeboom.

Seventh Grade: Annie Bos, Jessup Dunn, Erika Dysthe, Calvin Erickson, Hannah Fick, Ethan Gray, Abby Knobloch, Allison Larock, Taryn Rauk, Jacob Sheppard, Joshua Swenson, Lauren Tatge, Jacey Vanden Hoek, Austin Wilhelmi.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Seniors: Andrew Forshey, Hannah Glidewell, Trenton Kracht, Derek Kruid, Stuart Plimpton, Cooper Vaughn.

Juniors: Emma Baker, Jed Burgers, Justice Dunn, Ashley Esselink, Courtney Kruger, Haley Leuthold, Logan Leuthold, Jasmine Lingen, Zachary Scholten, Avery Van Roekel.

Sophomores: Caeley Brinson, Megan Gehrke, Selah Glidewell, Courtney Page, Dylon Taubert, Makayla Wilhelmi, Avery Wysong, John Zomer.

Freshmen: Alexia Boltjes, Hunter Bork, Amber Bos, Ana Hagen, Noah Hellerud, Luke Larock, Wyatt Westrum, Preston Wilhemi.

Eighth Grade: Joslyn Birger, Eve Burgers, Tyler Fick, Sadie Furstenberg, Kyle Kueter, Jo-Hannah Ladd, Jax Wysong.

Seventh Grade: Chase Bosch, Thomas Dysthe, Tory Knobloch, Emilee Kodet, Abbigail Olson, Shayla Rainford, Carter Roozenboom, Brandon Taubert, Gavin Wysong, Zander Wysong.

H-BC High School

Honor Roll

 

Semester 2

A Honor Roll

Seniors: Tessa Klarenbeek, Trevor Paulsen, Thea Richards.

Juniors: Alyssa Allen, Riley Boese, Logan Leuthold, Isaiah Vis.

Sophomores: Trenton Bass, Grace Holthaus, Angela Martinyuk, Olivia Richards, Kourtney Rozeboom, Paige Tilstra, Makayla Wilhelmi, Jacob Wingert.

Freshmen: Caitlyn Allen, Grace Bundesen, Sidney Fick, Seth Glidewell, Nicholas Kiers, Garrett Raymon, Josie Scholten, Bailey Swan.

Eighth Grade: Josie Bartels, Whitney Elbers, Aleigha Glidewell, Larinda Kellenberger, Larissa Kruid, Jo-Hannah Ladd, Kailey Rozeboom.

Seventh Grade: Annie Bos, Jessup Dunn, Erika Dysthe, Thomas Dysthe, Calvin Erickson, Hannah Fick, Ethan Gray, Abby Knobloch, Allison Larock, Taryn Rauk, Joshua Swenson, Lauren Tatge, Jacey Vanden Hoek, Austin Wilhemi.

 

Semester 2

B Honor Roll

Seniors: Andrew Forshey, Trenton Kracht, Derek Kruid, Stuart Plimpton, Cooper Vaughn.

Juniors: Emma Baker, Jed Burgers, Justice Dunn, Ashley Esselink, Mekayla Kolbrek, Courtney Kruger, Haley Leuthold, Jasmine Lingen, Zachary Scholten, Avery Van Roekel.

 Sophomores: Dean Fuerstenberg, Megan Gehrke, Selah Glidewell, Courtney Page, Dylon Taubert, Avery Wysong, John Zomer.

Freshmen: Alexia Boltjes, Hunter Bork, Amber Bos, Ana Hagen, Noah Hellerud, Luke Larock, Madison Spath, Preston Wilhelmi.

Eighth Grade: Joslyn Birger, Tyler Fick, Sadie Fuerstenberg, Easton Harnack, Kyle Kueter, Jax Wysong.

Seventh Grade:

Chase Bosch, Tory Knobloch, Emilee Kodet, Abbigail Olson, Carter Roozenboom, Jacob Sheppard, Brandon Taubert, Gavin Wysong, Zander Wysong.

 

Comment Here