Luverne Public School releases fourth-quarter student honor roll lists

Luverne High School

Honor Roll

 

Quarter 4

A Honor Roll

Seniors: Ryleigh Beers, Zoe Brown, Christina Casazza, Sierra Christenson, Jaidyn Elbers, Tatiana Gust, Karissa Hamann, Hannah Hoogland, Bailey Jacobsma, Jacob Jarchow, Alyssa Kienholz, Nicole Kneip, Di Ma, Nicholas Overgaard, Stephanie Riggs, Jenna Schelhaas, Allie Skattum, Susan Thompson, Caden Vickery.

Juniors: Madison Crabtree, Jeremiah Dooyema, Marissa Fick, Bergin Flom, Mitchell Graber, Molly Hansen, Marisol Hartshorn, Jake Henckel, Hanna Honerman, Makayla Huisman, Zayna Hustoft, Christopher Jelken, Ashton Krueger, Shelbie Nath, Knute Oldre, Hailey Remme, Kayla Rud, Madison Schandelmeier, Karli Schilling, Carly Serie, Courtney Siebenahler, Logan Stratton, Erin Suelter, Dylan Thorson, Danielle Watts-Boll, Tanner Wiese, Brandon Winter, Samantha Ykema, Linda Zheng, Kristen Ziegler.

Sophomores: Madelyn Aleman, Hans Bakken, Emilie Bartels, Anthony Cavazos, Alexis Ferrell, Anika Gust, Janae Kopp, Aric Meinerts, Samantha Pierce, Michael Rahm, Mark Robinson, Megan Rogers, Sierra Schmuck, Cade Ver Steeg, Emma Verbrugge, Benjamin Wagner, Mckenna Westphal.

Freshmen: Jadyn Anderson, Jessica Anderson, Shane Berning, Carissa Cunningham, Gabrielle Ferrell, Jackson Golla, Jacinda Hustoft, Derek Lundgren, William Mumme, Joel Ortiz, Mackenzie Petersen, Emilie Staeffler, Grace Sweeney, Matthew Ziegler.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Seniors: Samantha Aanenson, Jack Baustian, Tanner Baustian, Codie Benson, Cole Bosch, Merrissa Brandt, Elijah Click, Alex Dara, Christin Dohlmann, Morgan Edwards, Ingrid Gonzalez, Morgan Haugen, Brianna Jonason, Derek Krueger, Mitchell Muller, Cori Nath, Taylor Nelson, Anthony Opitz, Madilyn Oye, Brian Richters, Bailey Rise, Kaitlyn Roberts, Connor Sandbulte, Amanda Schultz, Katerina Siebert, Makayla Sterrett, Jordin Swanson, Christopher Syphokham, Erik Tofteland, Melissa Tweet, Jacob Van Santen, Mace Walgrave, Dylan Westerbur, Chase Wiederhoeft, Paul Witte, Erik Wohnoutka.

Juniors: Griffin Ahrendt, Mariah Aukes, Aidan Bartels, Layne Curtis, Matthew Davis, Ariel DeBeer, Tianna Doppenberg, Kaden Ericson, Hailey Franken, Madison Frankenhoff, Isaac Gillette, Damaris Gonzalez, Autumn Hamann, Jenae Hamann, Matthew Hup, Matthew Keller, Taylor Kern, Katlyn Kracht, Emma Mumme, Thomas Norman, Connor Peterson, Damian Reese, Andrew Reisch, Kathryn Renken, Carter Riphagen, Kammon Sawtelle, Matthew Schmuck, Kristoffer Severtson, Adam Somnis, Itzel Soto Guerrero, Bethany Starling, Natasha Thone, Michaela VanGrootheest, Sierra Wieneke.

Sophomores: Trey Baustian, Declan Beers, Jarod Berndt, Ashlee Boltjes, Gracie Bosch, James Erickson, Brooke Feit, Kathryn Fick, Tyler Fick, Derek Fodness, Joseph Guy, Alexis Henrichs, Timothy Lingen, Dylan Mente, Alexander Nelson, Jaxon Nelson, Jocilyn Oye, Tyler Reisdorfer, Jayden Renken, Trey Roberts, Michaella Sandbulte, Zoey Sandbulte, Cody Sasker, Daniel Tofteland, Hope Van Meeteren, Wyatt VanSteenBerg, Hannah Ver Steeg.

Freshmen: Nicole Aanenson, Greta Ahrendt, Carter Baumberger, Brookelynn Brust, James Chanthalangsy, Likki Chanthalangsy, Jedediah Dooyema, Autumn Emery, Julia Ferguson, Quinn Graber, Tia Hadler, Jake Haugen, Luke Jarchow, Matthew Jelken, Brianna Jonas, Michelle Kramer, Ty Lindemann, Josiah Luethje, Trevor Mente, Rylee Olson, Nathan Overgaard, Madison Reisdorfer, Lindsey Roemeling, Benjamin Serie, Riley Severtson, Jade Smith, McCall Stegenga, William Stegenga, Melissa Teal, Eric Thorson, Evan Ushijima, Sage Ver Steeg, Courtney Wendland, Cameron Wessels, Mikayla Wiederhoeft, Austin Winter, Jenna Zewiske.

Luverne Middle School

Honor Roll

 

Quarter 4

A Honor Roll

Eighth Grade: Dalwa Alinizi, Claire Baustian, Tacey Baustian, Sydney Biever, Alexa Chesley, Colby Crabtree, Graham Cunningham, Madigan Flom, Meagan Hansen, Nicole Hoogland, Anna Huisman, Amelia Jarchow, Kacie Kracht, Sophia Lanoue, Carter Loosbrock, Jonah Louwagie, Reka Meinerts, Gunnar Oldre, Melanie Rittenhouse, Austin Watts-Boll, Sydney Wicks, Jordan Winter.

Seventh Grade: Kaitlyn Anderson, Peter Baustian, Ethan Beyer, Annaliese Braucht, Xavier Carbonneau, Seno Chanthalangsy, Rachel DenHerder, Regan Feit, Dyllon Gehrke, Josephine Golla, Rahma Hassan, Emma Hinz, Ellie Hodgen, Benjamin Jarchow, Elise Jarchow, Elisabeth Kelm, Shelby Kracht, Autumn Nath, Rozilyn Oye, Ainslie Robinson, Savannah Siebenahler, Brynn Thier, Solveig Tofteland, Lauren Ver Steeg, Cade Wenninger, Gracie Zewiske.

Sixth Grade: Rylee Anderson, Trista Baustian, Seth Bose, Pierce Cunningham, Kyle Ferguson, Elise Ferrell, Trygve Gangestad, Kester Grimm, Kayetlin Huiskes, Olivia Huisman, Griffen Jarchow, Tenley Nelson, Chase Overgaard, Eli Radtke, Kristin Rud, Ashton Sandbulte, Lacey Sasker, Madeleine Schmuck, Cheyenne Schutz, Casey Sehr, Jacey Smith, Hope Thorson, Chance Tunnissen, Brooklynn Ver Steeg, Olivia Wieneke.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Eighth Grade: Isaiah Bartels, Justice Brandt, Quinn Buss, Anita Cole-Kraty, Brody DeBates, Carson Ehde, Hannah Ehlers, Sara Ernst, Jonah Friedrichsen, Madison Gebauer, Caitlun Halverson, Kynzie Hamann, Alexandra Hartman, Zayda Holmgren, Ivy Hudson, Sydne Johnson, Talia Kindt, Joel Kruse, Kaitlyn McDowell, Gabrielle Miller, Meghan Mollberg, Alyssa Nattress, Tyler Roberts, Henry Rolling, Matthew Sehr, Isabel Smeins, Mallory Thorson, Brayden Tofteland, Jacob Von Tersch, Andrew Wagner, Meghan Witte.

Seventh Grade: Russel Aanenson, Zachary Ahrendt, Cooper Arends, Rebecca Austin, Anna Boltjes, Brody Bonnett, Bailey Cowell, Tyricia Davis, Isaac Eidem, Sophia Eisma, Mia Halverson, Trevor Halverson, Katarina Horn, Laci Janachovsky, Kameron Keene, Camron Kopp, Hailey Kruger, Kaden Lampron DeSollar, Alex Mann, Destiny Matthiessen, John Miller, Samanth Natte, Brodi Oakley, Carlton Oftedahl, Katlin Petronek, Sadie Reisdorfer, Genevieve Rolfs, Jayson Rops, Hunter Sandbulte, Paige Sandbulte, Haleah Soto, Nathan Spillman-Lindsley, Tiffany Suelter, Ethan Teunissen, McKenzie VanGrootheest, Leah Wynia.

Sixth Grade: Hunter Ahrendt, Kaden Anderson, Hannah Baker, Carter Baum, Alexander Baumberger, Ayden Bonnett, Reghan Bork, Luke Bosch, Paige Bruhn, Kendall Buss, Billi Connell, Sam Emery, Blake Frahm, Jordan Friedrichsen, Daniella Gacke, Hunter Gaffaney, Morgan Gonnerman, Jacob Hansen, Hamza Hassan, Isabelle Hoiland, Burke Johnson, Drake Matherne, Matthew McClure, Justin Mente, Mary Opitz, Syndal Pick, Ethan Rahm, Ethan Roemeling, Colin Schoeneman, Joseph Schoneman, Brenn Siebenahler, Macie Swenson, Luke Thorson, Mia Wenzel, Dawson Wicks.

Comment Here