Luverne High School releases second quarter honor rolls

Luverne High School

Honor Roll

 

Quarter 2

A Honor Roll

Seniors: Tanner Baustian, Ryleigh Beers, Christina Casazza, Sierra Christenson, Jaidyn Elbers, Tatiana Gust, Hannah Hoogland, Bailey Jacobsma, Jacob Jarchow, Brianna Jonason, Alyssa Kienholz, Di Ma, Nicholas Overgaard, Stephanie Riggs, Jenna Schelhaas, Katerina Siebert, Allie Skattum, Makayla Sterrett, Christopher Syphokham, Susan Thompson, Erik Tofteland, Melissa Tweet, Chase Wiederhoeft.

Juniors: Griffin Ahrendt, Madison Crabtree, Jeremiah Dooyema, Marissa Fick, Bergin Flom, Molly Hansen, Marisol Hartshorn, Hanna Honerman, Makayla Huisman, Zayna Hustoft, Christopher Jelken, Ashton Krueger, Shelbie Nath, Knute Oldre, Hailey Remme, Kayla Rud, Madison Schandelmeier, Karli Schilling, Carly Serie, Kristoffer Severtson, Courtney Siebenahler, Logan Stratton, Erin Suelter, Dylan Thorson, Danielle Watts-Boll, Tanner Wiese, Brandon Winter, Samantha Ykema, Linda Zheng, Kristen Ziegler.

Sophomores: Madelyn Aleman, Hans Bakken, Emilie Bartels, Jarod Berndt, Anthony Cavos, Alexis Ferrell, Tyler Fick, Anika Gust, Janae Kopp, Aric Meinerts, Jaxon Nelson, Jocilyn Oye, Samantha Pierce, Michael Rahm, Mark Robinson, Megan Rogers, Sierra Schmuck, Cade Ver Steeg, Emma Verbrugge, Benjamin Wagner.

Freshmen: Jadyn Anderson, Jessica Anderson, Shane Berning, Carissa Cunningham, Jedidiah Dooyema, Julia Ferguson, Gabrielle Ferrell, Jake Haugen, Jacinda Hustoft, Brianna Jonas, Derek Lundgren, William Mumme, Rylee Olson, Joel Ortiz, Mackenzie Petersen, Jade Smith, Grace Sweeney, Matthew Ziegler.

 

Quarter 2

B Honor Roll

Seniors: Samantha Aanenson, Jack Baustian, Codie Benson, Cole Bosch, Brandon Claussen, Naomie Daniel, Alex Dara, Christin Dohlmann, Kennedy Gonnerman, Ingrid Gonzalez, Karissa Hamann, Morgan Haugen, Tayler Hoogeveen, Nicole Kneip, Thomas Kracht, Derek Krueger, Colton Kunkel, Mitchell Muller, Taylor Nelson, Madilyn Oye, Sandra Renken, Brian Richters, Kaitlyn Roberts, Alyssa Schipper, Amanda Schultz, Chaz Smedsrud, Freddrikke Stroeh, Jordin Swanson, Spencer Swier, Mira Uithoven, Jacob Van Santen, Caden Vickery, Baily Vis, Mace Walgrave, Emily Wendland, Dylan Westerbur, Paul Witte, Erik Wohnoutka.

Juniors: Mariah Aukes, Aidan Bartels, Layne Curtis, Matthew Davis, Ariel DeBeer, Tianna Doppenberg, Kaden Ericson, Hailey Franken, Madison Frankenhoff, Isaac Gillette, Mitchell Graber, Autumn Hamann, Jenae Hamann, Jake Henckel, Matthew Hup, Matthew Keller, Taylor Kern, Jesse Kontz, Katlyn Kracht, Emma Mumme, Thomas Norman, Connor Peterson, Damian Reese, Andrew Reisch, Kathryn Renken, Carter Riphagen, Kammon Sawtelle, Matthew Schmuck, Adam Somnis, Itzel Soto Guerrero, Bethany Starling, Natasha Thone, Sierra Wieneke.

Sophomores: Trey Baustian, Declan Beers, Ashlee Boltjes, Gracie Bosch, Chandler Eitreim, James Erickson, Brooke Feit, Tyler Fick, Joseph Guy, Nicklaus Harder, Alexis Henrichs, Alena Hilfers, Zane Holmgren, Timothy Lingen, Dylan Mente, Genevieve Natte, Tucker Oeltjenbruns, Donald Ray, Tyler Reisdorfer, Jayden Renken, Trey Roberts, Michaela Sandbulte, Zoey Sandbulte, Cody Sasker, Daniel Tofteland, Hope Van Meeteren, Hannah Ver Steeg, Mckenna Westphal.

Freshmen: Nicole Aanenson, Greta Ahrendt, Shane Berning, Brookelynn Brust, James Chanthalangsy, Likki Chanthalangsy, Kyle Christenson, Autumn Emery, Jackson Golla, Adriana Gonzalez, Quinn Graber, Tia Hadler, Luke Jarchow, Matthew Jelken, Michelle Kramer, Josiah Luethje, Trevor Mente, Courtney Nath, Nathan Overgaard, Madison Reisdorfer, Justyce Ripka, Lindsey Roemeling, Riley Severtson, Emilie Staeffler, Grace Steensma, McCall Stegenga, William Stegenga, Melissa Teal, Sage Ver Steeg, Courtney Wendland, Cameron Wessels, Mikayla Wiederhoeft, Austin Winter, Jenna Zewiske.

Comment Here