Luverne Middle/ HIgh School announces fourth quarter honor rolls

Luverne High School

Honor Roll

 

Quarter 4

A Honor Roll

Seniors: Arham Ahanaf, Mariah Aukes, Madison Crabtree, Ariel DeBeer, Jeremiah Dooyema, Marissa Fick, Bergin Flom, Hailey Franken, Autumn Hamann, Jenae Hamann, Molly Hansen, Jake Henckel, Hanna Honerman, Makayla Huisman, Matthew Hup, Zayna Hustoft, Christopher Jelken, Taylor Kern, Ashton Krueger, Thomas Norman, Knute Oldre, Kathryn Renken, Kayla Rud, Madison Schandelmeier, Karli Schilling, Carly Serie, Kristoffer Severtson, Courtney Siebenahler, Dylan Thorson, Danielle Watts-Boll, Sierra Wieneke, Tanner Wiese, Brandon Winter, Samantha Ykema, Linda Zheng, Kristen Ziegler.

Juniors: Madelyn Aleman, Hans Bakken, Emilie Bartels, Jarod Berndt, Anthony Cavazos, Isabella Donohue, Alexis Ferrell, Anika Gust, Alexis Henrichs, Janae Kopp, Timothy Lingen, Aric Meinerts, Jaxon Nelson, Samantha Pierce, Michael Rahm, Mark Robinson, Megan Rogers, Sierra Schmuck, Daniel Tofteland, Hope Van Meeteren, Cade Ver Steeg, Emma Verbrugge, Benjamin Wagner, Mckenna Westphal.

Sophomores: Jadyn Anderson, Jessica Anderson, Carissa Cunningham, Jedidiah Dooyema, Julia Ferguson, Gabrielle Ferrell, Jacinda Hustoft, Josiah Luethje, Derek Lundgren, William Mumme, Rylee Olson, Joel Ortiz, Melisa Osias, Mackenzie Petersen, Lindsey Roemeling, Jade Smith, Emilie Staeffler, McCall Stegenga, Grace Sweeney, Melissa Teal, Mikayla Wiederhoeft, Matthew Ziegler.

Freshmen: Isaiah Bartels, Tacey Baustian, Sydney Biever, Alexa Chesley, Colby Crabtree, Graham Cunningham, Madigan Flom, Meagan Hansen, Nicole Hoogland, Amelia Jarchow, Sophia Lanoue, Gunnar Oldre, Nicholas Rogers, Jordan Winter.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Seniors: Griffin Ahrendt, Aidan Bartels, Layne Curtis, Matthew Davis, Tianna Doppenberg, Kaden Ericson, Madison Frankenhoff, Isaac Gillette, Damaris Gonzalez, Jenica Haas, Marisol Hartshorn, Chase Johnson, Matthew Keller, Katlyn Kracht, Sydney Maciej, Emma Mumme, Connor Peterson, Annabell Petronek, Andrew Reisch, Hailey Remme, Carter Riphagen, Douglas Rozeboom, Kammon Sawtelle, Matthew Schmuck, Dalton Schoeneman, Adam Somnis, Bethany Starling, Logan Stratton, Erin Suelter, Candace Swenson, Natasha Thone, Betania Topete, Alyssa Velasquez.

Juniors: Trey Baustian, Declan Beers, Ashlee Boltjes, Gracie Bosch, James Erickson, Kathryn Fick, Derek Fodness, Elijah Haugom, Zane Holmgren, Kasyn Kruse, Courtney Meeker, Alexander Nelson, Rachel Oftedahl, Jocilyn Oye, Donald Ray, Tyler Reisdorfer, Jayden Renken, Trey Roberts, Michaella Sandbulte, Zoey Sandbulte, Cody Sasker, Ethan Thorson, Ashley Van Wettering, Wyatt VanSteenBerg, Hannah Ver Steeg.

Sophomores: Nicole Aanenson, Greta Ahrendt, Shane Berning, Brookelynn Brust, James Chanthalangsy, Likki Chanthalangsy, Timothy Click, Lillian Donohue, Autumn Emery, Jackson Golla, Quinn Graber, Tia Hadler, Jake Haugen, Halle Hough, Brayden Jacobsma, Luke Jarchow, Matthew Jelken, Brianna Jonas, Michelle Kramer, Ty Lindemann, Trevor Mente, Kaylie Ossefoort, Nathan Overgaard, Duncan Reese, Madison Reisdorfer, Tanner Reverts, Justyce Ripka, Oscar Serreyn, Riley Severtson, Grace Steensma, William Stegenga, Eric Thorson, Evan Ushijima, Sage Ver Steeg, Courtney Wendland, Cameron Wessels, Austin Winter, Jenna Zewiske.

Freshmen: Dalwa Alinizi, Claire Baustian, Justice Brandt, Quinn Buss, Anita Cole-Kraty, Brody DeBates, Jacqueline Diaz, Carson Ehde, Hannah Ehlers, Jonah Friedrichsen, Kynzie Hamann, Alexandra Hartman, Zayda Holmgren, Gracie Hudson, Ivy Hudson, Anna Huisman, Sydne Johnson, Jaden Knips, Kacie Kracht, Carter Loosbrock, Jonah Louwagie, Kaitlyn McDowell, Reka Meinerts, Gabrielle Miller, Meghan Mollberg, Alyssa Nattress, Nathan Nekali, Melanie Rittenhouse, Colton Schutz, Matthew Sehr, Brayden Tofteland, Jacob Von Tersch, Andrew Wagner, Austin Watts-Boll, Sydney Wicks.

 

Luverne Middle School

Honor Roll

 

Quarter 4

A Honor Roll

Eighth Grade: Russell Aanenson, Zachary Ahrendt, Kaitlyn Anderson, Peter Baustian, Ethan Beyer, Annaliese Braucht, Xavier Carbonneau, Seno Chanthalangsy, Tyricia Davis, Rachel DenHerder, Regan Feit, Dyllon Gehrke, Josephine Golla, Ellie Hodgen, Benjamin Jarchow, Elise Jarchow, Shelby Kracht, Alex Mann, Destiny Matthiesen, John Miller, Autumn Nath, Rozilyn Oye, Sadie Reisdorfer, Ainslie Robinson, Genevieve Rolfs, Brynn Thier, Solveig Tofteland, McKenzie VanGrootheest, Lauren Ver Steeg, Cade Wenninger, Leah Wynia, Gracie Zewiske.

Seventh Grade: Rylee Anderson, Trista Baustian, Seth Bose, Kendall Buss, Pierce Cunningham, Sam Emery, Elise Ferrell, Trygve Gangestad, Kester Grimm, Kayetlin Huiskes, Olivia Huisman, Griffen Jarchow, Tenley Nelson, Chase Overgaard, Eli Radtke, Kristin Rud, Lacey Sasker, Madeleine Schmuck, Cheyenne Schutz, Casey Sehr, Jacey Smith, Hope Thorson, Chance Tunnissen, Brooklynn Ver Steeg, Olivia Wieneke.

Sixth Grade: Josie Anderson, Ross Bergman, Emma Beyer, Parker Carbonneau, Phoebe DeBates, Zachary DeBoer, Elizabeth Grimm, Jocelyn Hart, Tori Hemme, Camden Hoven, Camden Janiszeski, Anja Jarchow, Isabella Lanoue, Reese Louwagie, Lacey Morseman, Ethan Nath, Carly Olson, Logan Ommen, Henry Ramstorf, Joseph Remme, Averill Sehr, Ryenn Stegenga, Cedar Viessman, Mallory Von Tersch, Ava Vortherms, Christina Wagner, Elizabeth Wagner.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Eighth Grade: Cooper Arends, Rebecca Austin, Anna Boltjes, Brody Bonnett, Megan Click, Ethan Curtiss, Isaac Eidem, Sophia Eisma, Cassie Flanagan, Mia Halverson, Trevor Halverson, Emma Hinz, Gretchen Jacobsma, Kameron Keene, Elisabeth Kelm, Camron Kopp, Hailey Kruger, Jose Mendes Garcia, Samantha Natte, Katlin Petronek, Jayson Rops, Hunter Sandbulte, Paige Sandbulte, Crystal Sayavong, Savannah Siebenahler, Haleah Soto, Tiffany Suelter, Ethan Teunissen, Leslie Van Englenhoven.

Seventh Grade: Hunter Ahrendt, Jase Arp, Hannah Baker, Reghan Bork, Luke Bosch, Lauren Buss, Billi Connell, Kyle Ferguson, Trissa Finkral, Blake Frahm, Jordan Friedrichsen, Daniella Gacke, Hunter Gaffaney, Morgan Gonnerman, Jacob Hansen, Isabelle Hoiland, Matthew McClure, Justin Mente, Cody Mounce, Mary Opitz, Ethan Rahm, Silvia Recuero, Braydon Ripka, Ethan Roemeling, Jonathan Saarloos, Ashton Sandbulte, Grace Sandbulte, Alenya Sayavong, Colin Schoeneman, Macie Swenson, Levi Thielbar, Luke Thielbar, Luke Thorson, Dion Warren, Brielle Watters, Mia Wenzel, Dawson Wicks.

Sixth Grade: Gannon Ahrendt, Justis Ahrendt, Mariam Alinizi, Abigail Anderson, Brady Bork, Tyson Cowell, Reyna DeSollar, Lily Ehlers, Sara Fongemie, Egypt Forrest, Sarah Gehrke, Yoselyn Gonzalez Quintana, Andy Halverson, Lauren Hansen, Lucas Hansen, Jadyn Hart, Kaleb Hein, Grace Ingebretsen, Ashlyn Johnson, Katharine Kelm, Tiana Lais, Tavian Lange, Cole Mann, Jocelynn Mann, Zoey Matthiesen, Antoni Mendes Velasco, Priscilla Muehr, Deziree Nath, Mallory Nelson, Isabella Oye, Lola Peterson, Gavin Reisch, Alyia Renken, Riley Sneller, Carsen Tofteland, Myles Trimble, Harrison Uithoven, Kamryn Van Batavia, Daylin Velasquez, Kaylee Voorhees, Ryan Vos, Katie Zavala Soto.

Comment Here