LHS releases third, fourth quarter honor rolls

Quarter 3

A Honor Roll

Seniors: Dalwa Alinizi, Isaiah Bartels, Claire Baustian, Tacey Baustian, Sydney Biever, Alexa Chesley, Colby Crabtree, Graham Cunningham, Madigan Flom, Kynzie Hamann, Nicole Hoogland, Amelia Jarchow, Kacie Kracht, Jonah Louwagie, Reka Meinerts, Gabrielle Miller, Meghan Mollberg, Gunnar Oldre, Stepan Orletskyy, Mallory Oye, Tyler Roberts, Nicholas Rogers, Henry Rolling, Ainsley Rysdam, Colton Schutz, Matthew Sehr, McKenzie Swenson, Chanhpa Vang, Austin Watts-Boll, Sydney Wicks, Jordan Winter.

Juniors: Russell Aanenson, Zachary Ahrendt, Kaitlyn Anderson, Peter Baustian, Ethan Beyer, Xavier Carbonneau, Seno Chanthalangsy, Rachel DenHerder, Regan Feit, Cassie Flanagan, Rylee Gee, Josephine Golla, Emma Hinz, Benjamin Jarchow, Elise Jarchow, Shelby Kracht, Alex Mann, Autumn Nath, Rozilyn Oye, Ainslie Robinson, Nathan Spillman-Lindsley, Brynn Thier, Solveig Tofteland, Cade Wenninger, Leah Wynia, Gracie Zewiske,

Sophomores: Trista Baustian, Seth Bose, Kendall Buss, Pierce Cunningham, Elise Ferrell, Trygve Gangestad, Kayetlin Huiskes, Olivia Huisman, Griffen Jarchow, Tenley Nelson, Mary Opitz, Eli Radtke, Ethan Rahm, Kristin Rud, Grace Sandbulte, Lacey Sasker, Madeleine Schmuck, Cheyenne Schutz, Casey Sehr, Jacey Smith, Hope Thorson, Luke Thorson, Chance Tunnissen, Brooklynn Ver Steeg, Olivia Wieneke.

Freshmen: Justis Ahrendt, Abigail Anderson, Josie Anderson, Ross Bergman, Emma Beyer, Parker Carbonneau, Phoebe DeBates, Zachary DeBoer, Egypt Forrest, Jadyn Hart, Jocelyn Hart, Tori Hemme, Camden Hoven, Grace Ingebretsen, Camden Janiszeski, Anja Jarchow, Katharine Kelm, Isabella Lanoue, Reese Louwagie, Jocelynn Mann, Lacey Morseman, Priscilla Muehr, Ehtan Nath, Logan Ommen, Isabella Oye, Alyia Renken, Averill Sehr, Ryenn Stegenga, Cedar Viessman, Mallory Von Tersch, Ava Vortherms, Christina Wagner, Elizabeth Wagner.

 

Quarter 3

B Honor Roll

Seniors: Bailey Anderson, Martin Anderson, Michelle Arevalo, Tate Baum, Justice Brandt, Quinn Buss, Anita Cole-Kraty, Brody DeBates, Jacqueline Diaz, Carson Ehde, Hannah Ehlers, Sara Ernst, Jonah Friedrichsen, Madison Gebauer, Meagan Hansen, Alexandra Hartman, Noah Herman, Ivy Hudson, Heather Huether, Anna Huisman, Chandra Javner, Sydne Johnson, Jaden Knips, Sophia Lanoue, Kyia Leeds, Carter Loosbrock, Michael Meeker, Nathan Nekali, Melanie Rittenhouse, Gracie Rozeboom, Riley Siebenahler, Damien Stokes, Cole Stoltenberg, Mallory Thorson, Brayden Tofteland, Meghan Witte.

Juniors: Cooper Arends, Rebecca Austin, Bailey Cowell, Ethan Curtiss, Tyler de Cesare, Justin Dohlmann, Isaac Eidem, Sophia Eisma, Dyllon Gehrke, Eduardo Godines, Mia Halverson, Trevor Halverson, Katarina Horn, Gretchen Jacobsma, Kameron Keene, Elisabeth Kelm, Camron Kopp, Hailey Kruger, Destiny Matthiesen, John Miller, Carlton Oftedahl, Sadie Reisdorfer, Genevieve Rolfs, Jayson Rops, Paige Sandbulte, Crystal Sayavong, Haleah Soto, Ethan Teunissen, Leslie Van Engelenhoven, McKenzie VanGrootheest, Lauren Ver Steeg.

 Sophomores: Rylee Anderson, Ayden Bonnett, Luke Bosch, Jordyn Cleaveland, Sam Emery, Jordan Friedrichsen, Morgan Gonnerman, Jacob Hansen, Burke Johnson, Trissa Morseman, Catalina Oakes, Alenya Sayavong, Brenn Siebenahler, Macie Swenson, Mia Wenzel.

Freshmen: Gannon Ahrendt, Mariam Alinizi, Gavin Baum, Brady Bork, Avarie Brecher, Tyson Cowell, Sarah Gehrke, Lesly Gomez-Salvador, Lauren Hansen, Nicholas Hansen, Kaleb Hein, Ashlyn Johnson, Tiana Lais, Cole Mann, Mallory Nelson, Carly Olson, Austin Ossefoort, Joseph Remme, Travis Schempp, Mason Smith, Bonita Tiesler, Myles Trimble, Kamryn Van Batavia, Kaylee Voorhees, Ryan Vos.

Quarter 4

A Honor Roll

Seniors: Dalwa Alinizi, Bailey Anderson, Isaiah Bartels, Tacey Baustian, Sydney Biever, Quinn Buss, Alexa Chesley, Colby Crabtree, Graham Cunningham, Madigan Flom, Kynzie Hamann, Meagan Hansen, Nicole Hoogland, Anna Huisman, Kacie Kracht, Carter Loosbrock, Gabrielle Miller, Meghan Mollberg, Gunnar Oldre, Nicholas Rogers, Henry Rolling, Gracie Rozeboom, McKenzie Swenson, Sydney Wicks, Jordan Winter.

Juniors: Russell Aanenson, Zachary Ahrendt, Kaitlyn Anderson, Peter Baustian, Ethan Beyer, Xavier Carbonneau, Seno Chanthalangsy, Rachel DenHerder, Regan Feit, Cassie Flanagan, Rylee Gee, Dyllon Gehrke, Josephine Golla, Mia Halverson, Emma Hinz, Benjamin Jarchow, Elise Jarchow, Elisabeth Kelm, Shelby Kracht, Alex Mann, Autumn Nath, Rozilyn Oye, Sadie Reisdorfer, Ainslie Robinson, Hunter Sandbulte, Brynn Thier, Solveig Tofteland, McKenzie VanGrootheest, Lauren Ver Steeg, Cade Wenninger, Leah Wynia, Gracie Zewiske.

Sophomores: Trista Baustian, Luke Bosch, Seth Bose, Kendall Buss, Pierce Cunningham, Elise Ferrell, Trygve Gangestad, Kayetlin Huiskes, Olivia Huisman, Griffen Jarchow, Tenley Nelson, Mary Opitz, Eli Radtke, Ethan Rahm, Kristin Rud, Grace Sandbulte, Lacie Sasker, Madeleine Schmuck, Colin Schoeneman, Cheyenne Schutz, Casey Sehr, Jacey Smith, Macie Swenson, Hope Thorson, Luke Thorson, Chance Tunnissen, Brooklynn Ver Steeg, Mia Wenzel, Olivia Wieneke.

Freshmen: Justis Ahrendt, Abigail Anderson, Josie Anderson, Ross Bergman, Emma Beyer, Parker Carbonneau, Phoebe DeBates, Zachary DeBoer, Egypt Forrest, Lauren Hansen, Jadyn Hart, Jocelyn Hart, Tori Hemme, Camden Hoven, Anja Jarchow, Ashlyn Johnson, Katharine Kelm, Reese Louwagie, Jocelynn Mann, Lacey Morseman, Priscilla Muehr, Deziree Nath, Ethan Nath, Carly Olson, Logan Ommen, Isabella Oye, Alyia Renken, Averill Sehr, Ryenn Stegenga, Kamryn Van Batavia, Cedar Viessman, Mallory Von Tersch, Ava Vortherms, Christina Wagner, Elizabeth Wagner.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Seniors: Claire Baustian, Justice Brandt, Alyssa Campbell, Brody DeBates, Jacqueline Diaz, Carson Ehde, Alexandra Hartman, Amelia Jarchow, Chandra Javner, Sydne Johnson, Sophia Lanoue, Kyla Leeds, Jonah Louwagie, Reka Meinerts, Alyssa Nattress, Nathan Nekali, Samantha Niessink, Mallory Oye, Melanie Rittenhouse, Ainsley Rysdam, Maren Schapp, Matthew Sehr, Mallory Thorson, Brayden Tofteland, Chanhpa Vang, Jacob Von Tersch, Andrew Wagner, Austin Watts-Boll, Meghan Witte.

Juniors: Cooper Arends, Rebecca Austin, Anna Boltjes, Ethan Curtiss, Tyler de Cesare, Justin Dohlmann, Johnathan Dolo, Isaac Eidem, Sophia Eisma, Eduardo Godines, Katarina Horn, Camron Kopp, Anthony Kramer, Dylan Labat, Destiny Matthiesen, John Miller, Carlton Oftedahl, Genevieve Rolfs, Jayson Rops, Paige Sandbulte, Shaid Shearer, Eric Somnis, Ethan Teunissen, Leslie Van Engelenhoven,

Sophomores: Hunter Ahrendt, Jase Arp, Lauren Buss, Nathaniel Cole-Kraty, Billi Connell, Hunter Gaffaney, Morgan Gonnerman, Jacob Hansen, Burke Johnson, Noah Mehlhaff, Emely Montes Rodriguez, Catalina Oakes, Jonathan Saarloos, Aleyna Sayavong, Brenn Siebenahler, Luke Thielbar.

Freshmen: Gannon Ahrendt, Mariam Alinizi, Brady Bork, Avarie Brecher, Joshua Evans, Lucas Hansen, Grace Ingebretsen, Tiana Lais, Isabella Lanoue, Mallory Nelson, Austin Ossefoort, Lola Peterson, Joseph Remme, Mason Smith, Carsen Tofteland, Ryan Vos.

 

Comment Here