H-BC issues semester, quarter honor rolls

Semester 2

A Honor Roll

Seniors: Austin Allen, Jacob Axness, Oliver Deelstra, Taylor Durst, Troy Durst, Kenadie Fick, Leeanna Gaugler, Josephyne Klosterbuer, Danette Leenderts, Drew Leenderts, Samantha Moser, Dallas Page, Tara Paulsen, Liam Raymon, Tess Van Maanen, Mackenzie Voss.

Juniors: Anthony Beaner, Olivia Bork, Devon Dysthe, Tyrae Goodface, Jenifer Martinyuk, Brayden Metzger, Amallia Ternus.

Sophomores: Grace Anderson, Lanae Elbers, Sylvia Fick, Taylor Gehrke, Aiden Kerkhove-Brandt, Tahliya Kruger, Ty Leuthold, Brynn Rauk, Justin Roelfs, Larissa Steinhoff, Avril Susie, Olivia Susie, Riley Tatge, Joylynn Taubert.

Freshmen: Beau Bakken, Gracie Fagerness, Jackson Gacke, Lukas Hubbard, Blake Leenderts, Michael Martinyuk, Jack Moser, Harli Rozeboom, Lexxus Wessels, Amber Wiersema.

Eighth Grade: Mya Erickson, Claire Knobloch, Jamin Metzger, Abigayl Olson, Sarah Prohl, Ella Sammons.

Seventh Grade: Katelyn Chesley, Hailey Moser, Ava Steinhoff.

 

Semester 2

B Honor Roll

Seniors: Cole Baker, Ty Bundesen, Taylor Dolphin, Robert Drake, Journey Dwire, Andrew Harris, Weston Kellenberger, Ethan Kruger, Donavon Leenderts, Daniel Martinyuk, Max Scholten, Conner Vande Voort, Mason Wilhelmi.

Juniors: Regina Afkas, Alexander Harris, Ellynor Klosterbuer, Britton Mckenzie, Cody Moser, Riley Sheppard, Aspen Shimp, Elisha Taubert, Leif Tollefson, Joshua Wiersema.  

 Sophomores: Layla Deelstra, Alexis Gardner Swenson, Madison Gaugler, Cooper Gehrke, Chase Jansma, Taylor Spykerboer, Skyler Steensma, Logan Susie, Clara VandenBosch.

Freshmen: Cameron Allen, Sawyer Bosch, Emma Deelstra, Kadence Rozeboom, Bailey Spykerboer, Johnathan Tiesler, Quintyn Volden, Gracie Wilhelmi.

Eighth Grade: Callum Bartels, Ally Birger, Micah Bush, Caidence Ellis, Abigail Harris, Jack Kruger, Gavyn Leuthold, Henre Merson, Donavan Mess, Austyn Pap, Hadley Spath, Joshua Ternus, Nate Van Maanen, Gavin Voss, Eduardo Wegener, Isabel Wysong.

Seventh Grade: Brynn Bakken, Camdyn Broesder, Abbigail DeBoer, Olivia Deelstra, Edward Duncan, Jed Fagerness, Makynzie Hellerud, Brooklynne Hubbard, Hunter Leenderts, Carielynne Merson, Ava Rainford, Riggins Rheault, Tryg Tollefson, Tatyana Williams.

Quarter 4

A Honor Roll

Seniors: Jacob Axness, Oliver Deelstra, Taylor Durst, Troy Durst, Kenadie Fick, Leeanna Gaugler, Andrew Harris, Josephyne Klosterbuer, Danette Leenderts, Drew Leenderts, Samantha Moser, Dallas Page, Tara Paulsen, Liam Raymon, Tess Van Maanen, Mackenzie Voss.

Juniors: Olivia Bork, Devon Dysthe, Tyrae Goodface, Jenifer Martinyuk, Brayden Metzger, Amallia Ternus.

Sophomores: Grace Anderson, Lanae Elbers, Sylvia Fick, Alexis Gardner Swenson, Taylor Gehrke, Aiden Kerkhove-Brandt, Tahliya Kruger, Ty Leuthold, Brynn Rauk, Justin Roelfs, Larissa Steinhoff, Avril Susie, Olivia Susie, Riley Tatge, Joylynn Taubert.

Freshmen: Beau Bakken, Gracie Fagerness, Jackson Gacke, Lukas Hubbard, Blake Leenderts, Michael Martinyuk, Jack Moser, Harli Rozeboom.

Eighth Grade: Mya Erickson, Claire Knobloch, Jamin Metzger, Abigayl Olson, Austyn Pap, Sarah Prohl, Ella Sammons, Hadley Spath.  

Seventh Grade: Brynn Bakken, Katelyn Chesley, Brooklynne Hubbard, Hailey Moser, Ava Steinhoff.

 

Quarter 4

B Honor Roll

Seniors: Austin Allen, Cole Baker, Ty Bundesen, Taylor Dolphin, Robert Drake, Carter Hartz, Weston Kellenberger, Ethan Kruger, Donavon Leenderts, Max Scholten, Conner Vande Voort, Mason Wilhelmi.

Juniors: Anthony Beaner, Alexander Harris, Taylor Huisman, Ellynor Klosterbuer, Britton McKenzie, Cody Moser, Riley Sheppard, Aspen Shimp, Elisha Taubert, Leif Tollefson, Joshua Wiersema.

Sophomores: Layla Deelstra, Madison Gaugler, Cooper Gehrke, Chase Jansma, Taylor Spykerboer, Skyler Steensma, Clara Vandenbosch.

Freshmen: Cameron Allen, Sawyer Bosch, Isabella DeBoer, Emma Deelstra, Kadence Rozeboom, Bailey Spykerboer, Johnathan Tiesler, Quintyn Volden, Lexxus Wessels, Amber Wiersema, Gracie Wilhelmi.

Eighth Grade: Callum Bartels, Ally Birger, Micah Bush, Caidence Ellis, Abigail Harris, Gavyn Leuthold, Donavan Mess, Joshua Ternus, Nate Van Maanen, Gavin Voss, Eduardo Wegener, Isabel Wysong.

Seventh Grade:  Camdyn Broesder, Abbigail DeBoer, Olivia Deelstra, Edward Duncan, Jed Fagerness, Makynzie Hellerud, Hunter Leenderts, Carielynne Merson, Karlee Olson, Ava Rainford, Riggins Rheault, Tryg Tollefson, Lilith Volden, Tatyana Williams.

Comment Here