Area School release honor rolls

Luverne High School

Quarter 1

A Honor Roll

Seniors: Russell Aanenson, Zachary Ahrendt, Kaitlyn Anderson, Peter Baustian, Ethan Beyer, Simon Boyenga, Xavier Carbonneau, Ethan Curtiss, Rachel DenHerder, Jonathan Dolo, Regan Feit, Rylee Gee, Dyllon Gehrke, Josephine Golla, Benjamin Jarchow, Elise Jarchow, Elisabeth Kelm, Shelby Kracht, Alex Mann, John Miller, Autumn Nath, Carlton Oftedahl, Rozilyn Oye, Sadie Reisdorfer, Ainslie Robinson, Genevieve Rolfs, Jayson Rops, Brynn Thier, Solveig Tofteland, McKenzie VanGrootheest, Lauren Ver Steeg, Cade Wenninger, Leah Wynia, Gracie Zewiske.

Juniors: Trista Baustian, Seth Bose, Kendall Buss, Billi Connell, Pierce Cunningham, Elise Ferrell, Trygve Gangestad, Jacob Hansen, Kayetlin Huiskes, Olivia Huisman, Griffen Jarchow, Mary Opitz, Ethan Rahm, Kristin Rud, Grace Sandbulte, Madeleine Schmuck, Cheyenne Schutz, Casey Sehr, Jacey Smith, Macy Stratton, Hope Thorson, Luke Thorson, Chance Tunnissen, Brooklyn Ver Steeg, Mia Wenzel, Olivia Wieneke.

Sophomores: Abigail Anderson, Josie Anderson, Ross Bergman, Emma Beyer, Brady Bork, Parker Carbonneau, Zachary DeBoer, Egypt Forrest, Jadyn Hart, Jocelyn Hart, Tori Hemme, Camden Hoven, Grace Ingebretsen, Camden Janiszeski, Anja Jarchow, Katharine Kelm, Isabella Lanoue, Reese Louwagie, Jocelynn Mann, Lacey Morseman, Ethan Nath, Mallory Nelson, Carly Olson, Logan Ommen, Isabella Oye, Joseph Remme, Alyia Renken, Travis Schempp, Averill Sehr, Ryenn Stegenga, Cedar Viessman, Mallory Von Tersch, Ava Vortherms, Christina Wagner, Elizabeth Wagner.

Freshmen: Morgan Ahrendt, Tyler Arends, Zoey Berghorst, Kayla Bloemendaal, Brynn Boyenga, Kai Buss, Cassandra Chesley, Jenna DeBates, Elle Halverson, Henry Hartquist, Julia Hoogland, Kira John, Patrick Kroski, Emma Lusty, Jacob Madison, Makena Nelson, Tori Serie, Elizabeth Smidt, Sarah Stegenga, Zachary Terrio, Perceyis Trierweiler.

 

Quarter 1

B Honor Roll

Seniors: Cooper Arends, Rebecca Austin, Anna Boltjes, Brennan Brecher, Trinity Carson, Bailey Cowell, Ann Dara, Tyler de Cesare, Matthaus Dobbe, Justin Dohlmann, Isaac Eidem, Cassie Flanagan, Mia Halverson, Emma Hinz, Gretchen Jacobsma, Blake Koffron, Camron Kopp, Anthony Kramer, Hailey Kruger, Destiny Matthiesen, Nathan Meeker, Jaime Palmquist, Katlin Petronek, Hunter Sandbulte, Paige Sandbulte, Shaid Shearer, LaShad Smith, Eric Somnis, Nathan Spillman-Lindsley, Ethan Teunissen.

Juniors: Hunter Ahrendt, Rylee Anderson, Christopher Aning, Jase Arp, Brandon Berghorst, Luke Bosch, Nathaniel Cole-Kraty, Kyle Ferguson, Jordan Friedrichsen, Morgan Gonnerman, Burke Johnson, Kyle Kephart, Zachary Kruse, Jamie McCarthy, Trissa Morseman, Chase Overgaard, Eli Radtke, Jonathan Saarloos, Ashton Sandbulte, Lacey Sasker, Alenya Sayavong, Colin Schoeneman, Brenn Siebenahler, Macie Swenson, Tanner Terrio.

Sophomores: Gannon Ahrendt, Justis Ahrendt, Mariam Alinizi, Avarie Brecher, Sarah Gehrke, Andy Halverson, Lauren Hansen, Tiana Lais, Cole Mann, Priscilla Muehr, Austin Ossefoort, Mason Smith, Riley Sneller, Carsen Tofteland, Harrison Uithoven, Kamryn Van Batavia, Kaylee Vorhees, Ryan Vos.

Freshmen: Tucker Banck, Anika Boll, Hailey Boll, Abby Boltjes, Morgan Bonnett, Conner Connell, Sarah de Cesare, Elliot Domagala, Brendan Eidem, Ryan Fick, Michael Halsne, Uriel Hernandez, Izabel Honerman, Addison Huiskes, Ava Loosbrock, Joelia Lopez-Bomstad, Tyler Rolfs, Dennie Sandbulte, Sawyer Sasker, Mitchell Sauer, Will Serie, Kiesli Smith.  

Comment Here