luverne high school honor roll

 

Luverne High School Honor Roll

 

Quarter 4

A Honor Roll

Seniors: Blair Altman, Jake Aukes, Allison Boltjes, Jordan Bosch, Austin Fick, Samantha Gerloff, Danielle Kneip, Alicia Kontz, Ethan Marshall, Brooke Nattress, Autumn Norman, Lexi Rust, Spencer Schacht, Andrea Severtson, Lexie Severtson, Kynzie Smedsrud, Joseph Sommers, Sierra Somnis, Madison Stearns, Madeline Stegenga, Brooke Thompson, Kayla Thone, Drew Weis, Chazni Zwaan.

Juniors: Tanner Baustian, Ryleigh Beers, Cole Bosch, Sierra Christenson, Tatiana Gust, Hannah Hoogland, Bailey Jacobsma, Kayla Janachovsky, Jacob Jarchow, Brianna Jonason, Alyssa Kienholz, Nicole Kneip, Derek Krueger, Jenna Schelhaas, Katerina Siebert, Allie Skattum, Christopher Syphokham, Susan Thompson, Caden Vickery, Baily Vis, Chase Wiederhoeft, Erik Wohnoutka.

Sophomores: Griffin Ahrendt, Madison Crabtree, Marissa Fick, Mitchell Graber, Marisol Hartshorn, Makayla Huisman, Zayna Hustoft, Christopher Jelken, Ashton Krueger, Shelbie Nath, Knute Oldre, Kayla Rud, Madison Schandelmeier, Carly Serie, Courtney Siebenahler, Logan Stratton, Erin Suelter, Dylan Thorson, Danielle Watts-Boll, Tanner Wiese, Brandon Winter, Samantha Ykema, Linda Zheng, Kristen Ziegler.

Freshmen: Madelyn Aleman, Hans Bakken, Emilie Bartels, Trey Baustian, James Erickson, Alexis Ferrell, Tyler Fick, Anika Gust, Janae Kopp, Aric Meinerts, Haylee Morin, Jaxon Nelson, Jocilyn Oye, Samantha Pierce, Michael Rahm, Mark Robinson, Megan Rogers, Sierra Schmuck, Cecelia Sexton, Cade Ver Steeg, Emma Verbrugge, Benjamin Wagner, Mckenna Westphal.

 

B Honor Roll

Seniors: Colton Arends, Tennessee Bruhn, Connor Crabtree, Naomi Dooyema, Audrey Emery, Meranda Fick, Alexis Hanson, Caitlin Hartman, Dallis Henrichs, Alexis Hiller, Wyatt Hoag, Brady Hudson, Monaya Hustoft, Trevor Kracht, Ashton Meester, Mitchell Oehlerts, Jazmine Olson, Madison Reisch, Yasonary Reyes, Trenton Rops, Nolan Sawtelle, Allison Schandelmeier, Toby Sengvongxay, Payton Stemper, Cory Stroeh, Kyla Stulen, Zachary Suelter, Brody Vander Steen, Johnathan VanDerBrink, Andrew Verhey, Mckenzi Wenninger, Bryanna Wessels, Joanna Westphal.

Juniors: Samantha Aanenson, Jack Baustian, Zoe Brown, Christina Casazza, Elijah Click, Alex Dara, Madison Dass, Christin Dohlmann, Morgan Edwards, Jaidyn Elbers, Adam Fodness, Ingrid Gonzalez, Morgan Haugen, Mitchell Muller, Taylor Nelson, Anthony Opitz, Nicholas Overgaard, Madilyn Oye, Sandra Renken, Stephanie Riggs, Bailey Rise, Kaitlyn Roberts, Alyssa Schipper, Amanda Schultz, Makayla Sterrett, Freddrikke Stroeh, Erik Tofteland, Melissa Tweet, Mira Uithoven, Jacob Van Santen, Mace Walgrave.

Sophomores: Mariah Aukes, Aidan Bartels, Layne Curtis, Matthew Davis, Ariel DeBeer, Jeremiah Dooyema, Kaden Ericson, Bergin Flom,  Hailey Franken, Madison Frankenhoff, Isaac Gillette, Autumn Hamann, Jenae Hamann, Molly Hansen, Jake Henckel, Hanna Honerman, Matthew Hup, Matthew Keller, Taylor Kern, Katlyn Kracht, Natasha Luke, Emma Mumme, William Natte, Thomas Norman, Connor Peterson, Damian Reese, Andrew Reisch, Hailey Remme, Carter Riphagen, Kammon Sawtelle, Karli Schilling, Matthew Schmuck, Kristoffer Severtson, Adam Somnis, Michaela VanGrootheest, Sierra Wieneke.

Freshmen: Declan Beers, Ashlee Boltjes, Gracie Bosch, Anthony Cavazos, Tierra Egan-Heck, Chandler Eitreim, James Erickson, Brooke Feit, Derek Fodness, Joseph Guy, Nicklaus Harder, Elijah Haugom, Alexis Henrichs, Zane Holmberg, Timothy Lingen, Dylan Mente, Genevieve Natte, Tucker Oeltjenbruns, Tyler Reisdorfer, Jayden Renken, Trey Roberts, Michaella Sandbulte, Zoey Sandbulte, Daniel Tofteland, Hope Van Meeteren, Hannah Ver Steeg, Tess Zoss.

 

Comment Here